Маки

Маки приголомшливо красиві рослини, які підкорили серця багатьох садівників. Але не все так просто. Серед цих полум'яних красенів є такі види, які заборонено вирощувати в приватних садах. Давайте розбиратися разом.

У червні маки вражають своїми барвистими квітками, які можуть бути великими і дрібними, простими і махровими, яскраво забарвленими і спокійних, пастельних тонів. Виникає тільки одне питання: а чи можна цю рослину вирощувати в садах?

Всі ми знаємо, що опіумний мак в багатьох країнах культивувати суворо заборонено. Макова клумбочка на ділянці може обійтися в пристойну суму штрафу або навіть призвести до позбавлення волі - все залежить від розмірів такого квітничка. Погодьтеся, невесела перспектива. Давайте ж з'ясуємо, яким макам не варто надавати прописку в своєму саду.

До таких належать всі види, які містять наркотичні та психотропні речовини. Це мак снотворний (Papaver somniferum), мак щетинконосний (Р. setigerum), мак приквітниковий (Р. bracteatum). На жаль, до цієї групи включено і найпрекрасніший представник сімейства - культивовані мак східний (Р. orientale).

Як показали останні дослідження, він містить алкалоїд оріпавін, який відноситься до отруйних речовин. До речі, заборонених фатальних красенів можна визначити за розмірами насіннєвих коробочок: якщо вони великі, значить, з такими рослинами не варто зв'язуватися.

А що робити, якщо дуже вже хочеться відтворити у себе на ділянці галявинку з маками, волошками, ромашками та іншими луговими травами? Дерзайте, адже рід Рараvег налічує понад 100 видів, а під забороною перебувають лише деякі. Вибрати можна з однорічних і багаторічних маків. Найвідомішим представником першої групи вважається мак-самосійка (Р. rhoeas). Він якнайкраще вписується в посадки в природному стилі. Цей літник рясно цвіте з червня і до самої осені.

Менш поширені приголомшливо красиві однорічні мак змінений (Р. commutatum) і мак павича (Р. pavoninum). Серед багаторічних варто особливо виділити мак голостебельний (Р. nudicaule), який цвіте з травня і до пізньої осені. В залежності від сорту квітки у нього бувають махрові і прості, білі, жовті та оранжеві, діаметром от2,5 до 6 см (у компактного сорту "Popscile" вони аж 10 см в діаметрі). Так що, як бачимо, легальних маків предостатньо. Вибирайте свій!

Невибагливість - їх коник

Маки світлолюбні, тому вибирайте для них сонячні місця. Ще ці рослини холодостійкі, а багаторічні види і зимостійкі, так що висівати насіння можна прямо у відкритий грунт ранньою весною (рекомендують також підзимний посів). Що стосується грунту, то до нього ці красені невибагливі. Та й догляд за ними мінімальний.

Він зводиться до розпушування, прополювання та поливу в посушливі періоди (мак не переносить застою вологи). А ось поїсти «вихованці» люблять: підгодовуйте їх органічними та мінеральними добривами, тоді листя будуть насичено-зеленим, квітки - великими і яскравими. Маки не переносять пересадку, тому насіння посійте відразу в квітник і пізніше прорідіть сходи.

Поделись с друзьями: 

Добавить комментарий

Статьи по теме: цветник

Цветник, Комнатные цветы
суббота, 15 июля, 2017 - 02:02
Цветник, Садовые цветы
вторник, 23 мая, 2017 - 22:50
Цветник, Комнатные цветы, Болезни и вредители
суббота, 13 мая, 2017 - 16:51
Цветник, Садовые цветы
суббота, 13 мая, 2017 - 16:51